Hallitus

Yhdistyksen asioita hoitaa hallitus. Hallitukseen kuuluu vuosittain yhdistyksen kevätkokouksessa valittava yhdistyksen puheenjohtaja sekä kuudesta kahdeksaan (6-8) jäsentä. Hallituksen toimikausi alkaa 1.6. ja päättyy seuraavana vuonna 31.5.

Hallituksen jäsenet valitaan kahden vuoden kaudeksi, ja sama henkilö voi olla hallituksen jäsen yhtäjaksoisesti korkeintaan 6 vuotta. Hallitus kokoontuu vuoden aikana 6–8 kertaa.

Yhdistyksen hallituksen kokoonpano 1.6.2023–31.5.2024
Hallituksen puheenjohtaja Sanna Koivisto, Tampere

Hallituksen jäsenet:
Satu Mylly, Turku (1.6.2022-31.5.2024)
Ahti Suokas, Lappeenranta (1.6.2022-31.5.2024)
Aleksi Hautamäki, Lapua (1.6.2023-31.5.2025), hallituksen varapuheenjohtaja
Leena Tiesmaa, Hämeenlinna (1.6.2023-31.5.2025)
Marko Uskelin, Posio (1.6.2023-31.5.2025)
Riitta Rönkkö, Kuopio (1.6.2023-31.5.2025)

Hallituksen ulkopuolisena sihteerinä toimii yhdistyksen toiminnanjohtaja Ulla Suvanto.

Yhteydet: etunimi.sukunimi(a)ibd.fi