Yhteystiedot

IBD ja muut suolistosairaudet ry
Y-tunnus: 1714141-6
Osoite: Finlaysoninkatu 7 (4. krs.), 33210 Tampere
Toimitukset tavarahissillä ja esteetön kulku: Kanavaraitti 10, 33210 Tampere
Sähköposti: info@ibd.fi
Puhelin: 075 325 4400. Puhelinpäivystys kesätauolla 4.8. saakka. Tänä aikana voit ottaa yhteyttä sähköpostitse yllä olevaan osoitteeseen tai työntekijöiden henkilökohtaisiin osoitteisiin. Huomaathan, että viesteihin vastaamisessa voi olla viivettä. Elokuusta alkaen päivystämme puhelimessa jälleen maanantaisin ja torstaisin klo 14 – 17.
Puhelinpäivystyksessä vastaamme jäsenyyteen liittyviin asioihin ja neuvomme esimerkiksi vertaistoiminnasta. Sosiaaliturvaan liittyvissä asioissa suosittelemme ottamaan yhteyttä suoraan sosiaali- ja terveysturvan asiantuntijaan.

Toiminnanjohtaja Ulla Suvanto
ulla.suvanto@ibd.fi
Puh. 040 031 5383

Mirva Tiihonen

Toimistosihteeri Mirva Tiihonen
Jäsenasiat ja opastilaukset
mirva.tiihonen@ibd.fi
Puh. 040 627 8842
Tavoitettavissa pääsääntöisesti maanantaista torstaihin

Sosiaali- ja terveysturvan asiantuntija Elisa Arvola
Edunvalvonta- ja vaikuttamistyö, sosiaaliturvaneuvonta
elisa.arvola@ibd.fi
Puh. 040 667 1226

Renja Nikula

Viestintäpäällikkö Renja Nikula
Media- ja yritysyhteistyö, jäsenlehti ja kampanjat
renja.nikula@ibd.fi
Puh. 040 632 6622

Laura Mäkinen

Viestintäsuunnittelija Laura Mäkinen
Sosiaalinen media, Vessapassi ja uutiskirjeet
laura.makinen@ibd.fi
Puh. 040 670 1125

Järjestökoordinaattori Carita Sinkkonen
Sopeutumista tukevat kurssit
carita.sinkkonen@ibd.fi
Puh. 040 765 7931

Leena Tuutijärvi

Järjestösuunnittelija Leena Tuutijärvi
Vapaaehtois-, vertais- ja nuorisotoiminta, tuetut lomat
leena.tuutijarvi@ibd.fi
Puh. 040 670 8628
Tavoitettavissa pääsääntöisesti ma-ke ja pe

Susanna-Nikkanen

Järjestösuunnittelija Susanna Nikkanen
Vapaaehtois-, vertais-, perhe- ja kokemustoiminta
susanna.nikkanen@ibd.fi
Puh. 045 124 0110

Järjestösuunnittelija Johanna Lahtinen
60 vuotta täyttäneiden toiminta
johanna.lahtinen@ibd.fi
Puh. 040 670 8945

Olemme valtakunnallinen yhdistys ilman paikallisyhdistyksiä. Koulutetut vapaaehtoiset järjestävät vertaistoimintaa omilla paikkakunnillaan vapaa-aikanaan. Vapaaehtoisten vertaistoimijoiden yhteystiedot löydät klikkaamalla tästä.

Toimistolla työskentelee välillä myös harjoittelijoita ja opinnäytetyötä tekeviä opiskelijoita eri oppilaitoksista.  Voit kysyä lisää harjoittelupaikoista/opinnäytetyöaiheista toiminnanjohtajalta.